Spieszmy się odwiedzać muzea..

.. zanim nam ich znów zaraz nie zamkną!

Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze zaprasza na czasową wystawę fotograficzną “W poszukiwaniu światła” – skromny ale warty zobaczenia zestaw prac kilkorga artystów.

W zeszłym roku odbyła się w Muzeum Karkonoskim wystawa pt. “Wokół jeleniogórskiego ratusza” prezentująca historię rynku od XVIII do połowy XX wieku. Samej wystawy już nie ma, ja sam jej nie zobaczyłem, ale ciągle można obejrzeć makietę rynku wykonaną na tę wystawę (obok na zdjęciu zdjętym ze strony Muzeum). Przedstawia ona wygląd budynków sprzed lat 50. XXw. kiedy to rozebrano i przebudowano większość kamienic. 

A o historii, wyglądzie i przeznaczeniu każdej kamienicy można poczytać w książce wydanej z okazji tej wystawy i ciągle dostępnej w sklepiku muzeum.

Szklarski oddział Muzeum Karkonoskiego, czyli Dom Hauptmannów, stał się czasową siedzibą zbiorów Wlastimilówki na czas jej remontu. Domu Hofmana nigdy nie odwiedziliśmy, trochę wstyd, więc tym bardziej tę wystawę musimy obejrzeć w najbliższych dniach. A póki co kupiłem w Muzeum książkę-album “Wlastimil Hofman Autobiografia” wydaną w 2020r. z okazji 50 rocznicy śmierci malarza. Oprócz autobiografii znajdziemy w niej dziesiątki ładnie wydanych reprodukcji prac artysty, w tym jego piękne ludowe Madonny i autoportrety.